Sesje ciążowe – warto wiedzieć

Miejsce sesji
Sesje ciążowe realizujemy w studiu lub plenerze. Do Waszej dyspozycji posiadam specjalnie przygotowane studio zarówno w Lublinie, jak i w Tarnobrzegu. 

Kreacja
Na wyposażeniu mojego studia znajduje się kilkadziesiąt sukni ciążowych, uszytych specjalnie na potrzeby sesji zdjęciowych, body, narzutki, poncza, tkaniny. Podkreślają to, co mają podkreślić i ukrywają to, co powinno zostać ukryte. Są one do Waszej dyspozycji. Sesję zrealizować możemy także w Waszej garderobie, skórzane kurtki, kozaczki czy piękna bielizna jak najbardziej znajdą miejsce na sesji 🙂

Kiedy zapisać się na sesję
Ze względu na ograniczone możliwości czasowe, dla bezpieczeństwa warto zapisać się na sesję już 2-3 miesiące wcześniej, czyli będąc w 5-6 miesiącu ciąży. Oczywiście zawsze można próbować wstrzelić się w mój grafik i w ostatniej chwili.  Nie wahaj się zapytać.

Jak się przygotować
Każda ciąża jest inna, z każdą kolejną Ty się zmieniasz. Zdjęcia z tego wyjątkowego dla każdej kobiety okresu życia będą szczególną pamiątką. Zadbaj o to, aby przedstawiały Cię w najlepszym możliwym wydaniu. Profesjonalny makijaż, pazurki i fryzura na pewno sprawią, że przed moim obiektywem poczujesz się swobodniej i bardziej pewną siebie. Pozwól sobie na te małe przyjemności w dniu sesji, a sama przekonasz się, że efekt przekroczy Twoje najśmielsze oczekiwania.

Ile trwa sesja
Bez obaw, nie będę Cię męczyła zbyt długo. Sesje ciążowe w zależności od miejsca wykonywania zdjęć trwają 1-2 godziny.

Co z partnerem
Śmiało, zabierz go ze sobą, tak samo starsze rodzeństwo, ukochanego psiaka czy kota. W trakcie sesji wykonuję zarówno ujęcia wspólne, jak i indywidualne.

Sesje noworodkowe – Warto wiedzieć

Sesje noworodkowe wykonuję w specjalnie do tego celu zaaranżowanym studio fotograficznym.  Na sesje noworodkowe zapraszam maluszki w wieku 7-21 dni.  Pierwsze tygodnie życia to szczególny czas, kiedy z reguły dzieci przesypiają głębokim snem większą część doby, a na tym właśnie nam zależy.  Dzięki temu jestem w stanie wykonać powierzone mi zadanie – zrobić piękne zdjęcia  Waszej pociechy, wykorzystując do tego celu różnorodne rekwizyty i ubranka. 


Bezpieczeństwo ?
Najważniejszą rzeczą podczas sesji jest bezpieczeństwo i komfort Waszego dziecka. Możecie być pewni, że Waszym dzieckiem zaopiekuję się dokładnie z taką samą troską, z jaką opiekuję się swoimi dzieciaczkami.


Ile trwa sesja ?
Sama sesja nie trwa długo, czasochłonne jest wszystko to, co dzieje się poza zdjęciami, czyli karmienie, przewijanie, przytulanie, karmienie, przewijanie, przytulanie, karmienie… itd. Tak naprawdę, zdjęcia robimy w przerwach między tymi zabiegami. Ile trwa całość? To zależy w dużej mierze od dziecka. Czasem udaje się zrobić wszystko na czym nam zależy w godzinę, częściej jednak klienci spędzają u mnie więcej czasu. Sesje noworodkowe trwają u mnie maksymalnie 3 godzinyi tyle proszę sobie zarezerwować 🙂


Co, jeśli dziecko nie współpracuje ?
Sporadycznie zdarzają się dzieci “nieukładalne”, bardzo wrażliwe na dotyk i dźwięk, albo z problemami zdrowotnymi . W takich trudnych przypadkach nie gwarantuję typowo noworodkowych ujęć. Lepiej przenieść się do przytulnego kącika boho i zrobić kilka wspólnych rodzinnych ujęć z dzidziusiem w swoich ramionach. Bliskość rodziców zawsze działa na dziecko uspokajająco, więc tego typu ujęcia nie są problematyczne nawet przy bardzo niespokojnym maluchu.


Rekwizyty ?
Wszystkie materiały i rekwizyty potrzebne do sesji, z ubrankami włącznie, zapewniam ja. Nie trzeba więc martwić się o żadne dodatki dla maleństwa. 
Ze względu na delikatność naszych najmłodszych modeli wszystkie tkaniny, koce, czapeczki, owijki itp prane są w hipoalergicznych proszkach, a wykorzystywane propsy myte i dezynfekowane w zależności od potrzeb.

Kiedy zapisać się na sesję ?
Wszystkie sesje noworodkowe wykonuję osobiście w moim studiu w Lublinie i Tarnobrzegu. Dla bezpieczeństwa warto zapisać się na sesję noworodkową jeszcze przed narodzinami dziecka. Oczywiście nie sposób przewidzieć dokładnego terminu porodu, dlatego zapisuję Was na termin orientacyjny, a dokładny dzień i godzinę spotkania ustalamy już po porodzie. Rezerwując termin z wyprzedzeniem, macie pewność, że nie otrzymacie ode mnie odpowiedzi odmownej z powodu braku czasu na kolejną „szybką” sesję.


Jakie zdjęcia będą wykonywane ?
W trakcie każdej sesji noworodkowej wykonuję zarówno zdjęcia maluszka z wykorzystaniem różnego rodzaju dodatków, tkanin, koszy, mis itp jak również zdjęcia rodzinne, czy też ze starszym rodzeństwem. Dlatego ważne jest abyście zadbali także o siebie.

Jak się przygotować ?
W zależności od tego jakie zdjęcia bardziej Wam się podobają – ubieracie się na czarno (do zdjęć na czarnym tle) albo w jasne, lub wręcz białe ubrania (jeśli lubicie zdjęcia na jasnym tle).
Kluczową rolę odgrywa jednak nastawienie, bo od niego w największej mierze zależy powodzenie sesji. Musicie być zrelaksowani, spokojni i uśmiechnięci. Dziecko jak gąbka chłonie Wasz nastrój i jeśli Wy będziecie zdenerwowani, albo się pokłócicie, dziecko będzie niespokojne, a z niespokojnym dzieckiem niewiele uda się zrobić. W wielu przypadkach wyjazd na sesję to pierwsza “większa” eskapada, nie licząc wycieczki ze szpitala do domu. Nie wszystko da się zaplanować, a na pewno nie da się wszystkiego zaplanować co do minuty. Dlatego jeśli zdarzy się Wam spóźnienie, to proszę, nie przejmujcie się tym

Co ze sobą zabrać ?

Dla dziecka:

  • zapas pokarmu w butelce, z której pije na co dzień, jeśli jest karmione mlekiem modyfikowanym
  • smoczek
  • pieluchy jednorazowe
  • chusteczki lub waciki do przemywania pupy
  • osobisty kocyk
  • szczoteczkę do włosków, jeśli je ma
  • pieluchę tetrową do wycierania buzi

Dla rodziców:

  • strój w kolorze białym lub kremowym
  • strój w kolorze czarnym 

Jak wygląda nasza współpraca ?
W dniu sesji podpisujemy umowę zawierającą wyszczególnioną usługę – wybrany przez Państwa pakiet z cennika sesji oraz wszelkie niezbędne zgody (bądź ich brak) – RODO, publikacje itp.

Do tygodnia od sesji otrzymujecie Państwo link do prywatnej galerii ze wszystkimi zdjęciami z sesji – zdjęcia te są po wstępnej obróbce i opatrzone logo fotografa. Z powyższej galerii wybieracie swoje ulubione kadry, które następnie poddawane są szczegółowej obróbce obejmującej retusz skóry i inne zabiegi mające na celu przekazanie Państwu zdjęć takich, z jakich sama bym się ucieszyła 😉 Obróbka i kompletowanie Państwa zamówienia przeważnie trwa 7-21 dni od momentu przekazania mi wybranych zdjęć.

Sesje rodzinne i dziecięce – Warto wiedzieć

Każda okazja i brak okazji jest dobry do zatrzymania na zdjęciach Waszych uczuć, emocji, waszego piękna. Sesja dziecięca czy rodzinna – nieistotne w trakcie każdej sesji powstają wspaniałe indywidualne portrety jak i zdjęcia wspólne, rodzinne.


Co, jeśli dziecko nie współpracuje ?
No tak… był plan – piękne rodzinne zdjęcia w uroczym plenerze czy studio, wszyscy patrzą w obiektyw i szeroko się uśmiechają… Nie, to prawie nigdy nie wychodzi 🙂 Bo wytłumacz dwuletniemu dziecku, że ma siedzieć w miejscu, patrzeć na Panią fotograf i się uśmiechać 🙂 Czytasz to i już wiesz, że to mało realne… 😉 A teraz wyobraź sobie to samo zdjęcie – Wasza cudowna rodzinka w mocnym uścisku, dajecie sobie buziaki i się łaskoczecie. Tak – to wyjdzie na pewno, emocje będą prawdziwe i to będziecie właśnie Wy. Sesja ma być dobrą zabawą, ma być miłym wspomnieniem, ma być wydarzeniem, na które nie tylko Ty będziesz czekać, ale Twoje dzieci także. Dajmy szansę polubić im się z fotografem, polubić się z aparatem, pokażmy że sesja to także okazja do wspólnie spędzonego czasu. Tak więc jeśli dziecko nie współpracuje – wspólnie znajdziemy na nie sposób. Z takim podejściem – zawsze się uda 🙂

Jak się przygotować ?
W zależności od tego jakie zdjęcia bardziej Wam się podobają – ubieracie się to, co lubicie zawsze fajnie sprawdzają się naturalne kolory, a co najważniejsze jak najmniej pstrokate i kreskówkowe kreacje 😉
Kluczową rolę odgrywa jednak nastawienie, bo od niego w największej mierze zależy powodzenie sesji. Musicie być zrelaksowani, spokojni i uśmiechnięci. Dzieci jak gąbka chłoną Wasz nastrój.

Jak wygląda nasza współpraca ?
W dniu sesji podpisujemy umowę zawierającą wyszczególnioną usługę – wybrany przez Państwa pakiet z cennika sesji oraz wszelkie niezbędne zgody (bądź ich brak) – RODO, publikacje itp.

Do tygodnia od sesji otrzymujecie Państwo link do prywatnej galerii ze wszystkimi zdjęciami z sesji – zdjęcia te są po wstępnej obróbce i opatrzone logo fotografa. Z powyższej galerii wybieracie swoje ulubione kadry, które następnie poddawane są szczegółowej obróbce obejmującej retusz skóry i inne zabiegi mające na celu przekazanie Państwu zdjęć takich, z jakich sama bym się ucieszyła 😉 Obróbka i kompletowanie Państwa zamówienia przeważnie trwa 7-21 dni od momentu przekazania mi wybranych zdjęć.